Takas Sistemini Nasıl Kullanırım?

Aşağa gitmek

Takas Sistemini Nasıl Kullanırım?

Mesaj  0k3v1n0 Bir Ptsi Nis. 12, 2010 1:57 pm

Takas sistemi iki oyuncunun adil bir biçimde (birbirlerini kandırmalarına izin vermeden) eşya değiştirmeleri için tasarlanmıştır.

Takas işlemini başlatmak için öncelikle bir oyuncunun üstüne tıklayın. Ekranın sağ alt köşesinde açılacak olan pencerenin üstünde takas isimli bir düğme görüntülenecektir. Bu düğmeye tıklayınız ve karşıdaki oyuncunun takas isteğinizi kabul etmesini bekleyiniz.
Daha sonra karşı oyuncunun ayarlarına göre (davetiyeleri göster ayarı) ekranında takas penceresi hemen açılacak veya sağ altta bir mesaj belirecektir. Ekranında mesaj beliren oyuncular bu mesaja tıklayarak takas isteğini kabul etmelidir.
Eğer diğer oyuncu başka bir pencere ile ilgileniyorsa bir hata penceresi ile size bilgi verilecektir. Aksi halde soldaki gibi bir pencere görüntülenecektir.

İstediğiniz zaman pencerenin kapatma düğmesi veya iptal tuşu ile takas işlemini iptal edebilirsiniz. İptal edilen pencere kısa bir süre sonra diğer kullanıcının ekranından da kaybolacaktır.

Pencerenin sol tarafı size, sağ tarafı ise diğer oyuncuya aittir. Çantanızdaki eşyaları tutup bu pencerenin üstüne sürükleyip bırakın. Böylece yandaki gibi küçük bir pencere görüntülenecek, buradan eşyanın adedini seçtikten sonra tamam tuşuna tıklayarak eşyayı eklemiş olacaksınız.
İstediğiniz zaman kendi pencerenizdeki eşyaları düzenleyebilirsiniz. Sayılarını artırıp azaltabilir, iseterseniz takas penceresinden eşyayı kaldırabilirsiniz. Takas penceresinde yapılan tüm değişiklikler kısa bir süre içinde diğer oyuncunun ekranında da görüntülenecektir.

Takas penceresindeki eşyanızı düzenlemek için eşyanın üstüne geldiğinizde alt köşede düzenleme tuşları görünecektir. Bu tuşları hemen soldaki resimde görebilirsiniz.

Takas ekranı yoğunluktan dolayı bazen yavaş çalışabilir. Bu durumlarda işlemlerinizi yaparken sabırlı olmanız tavsiye edilir.
Oyunculardan biri bulunduğu sahneyi terkedip başka bir mekana geçtiğinde takas penceresi de otomatik olarak kapanmaktadır. Oyuncu isterse pencerenin üstündeki kapatma düğmesi veya iptal tuşu ile takas penceresini kapatabilir. Takas penceresi bir oyuncuda kapandığında diğer oyuncunun da ekranında otomatik olarak kapanır. Eğer oyunculardan birisi Sanalika'dan çıkış yaparsa takas işlemi de iptal edilmiş olur.

Takas işlemini tamamlamak için pencerenin altındaki onayla tuşuna tıklamalısınız. Bu aşamada diğer oyuncunun da onayla tuşuna tıklaması beklenir. Her iki kullanıcı da onayladıktan sonra takas penceresinin altındaki tuşlar kaybolur ve bir süre ekranda görüntülendikten sonra otomatik olarak kaybolur.
Takas'ı onayladıktan sonra diğer oyuncu penceresinde değişiklik yaparsa onayınız otomatik olarak kaybolmaktadır. Böylece oyuncuların birbirini kandırmaları engellenmiş olmaktadır. Eğer onaylamış olduğunuz ekranda düzenleme yapmak isterseniz kendi onayla tuşunuza tekrar tıklayarak onayı kaldırmanız gerekir. Aksi halde onaylanmış ekranda düzenleme yapamazsınız.

Takas ekranına her iki oyuncu en az bir eşya eklemelidir!

Her iki oyuncu onayladıktan sonra sistem eşyaları çantalarınız arasında taşır ve size yandaki gibi küçük bir rapor ekranı çıkartır. Eğer bir hata oluşmuşsa bu da size belirtilir.

Not: Kullanıcılar birbiriyle gerçekleştirdikleri takas işlemi sonucunda her iki kullanıcıda takas sonucu elde ettikleri ürülerin %5’ini Sanalika belediyesine vergi olarak ödemeleri gerekmektedir.
avatar
0k3v1n0

Mesaj Sayısı : 133
Kayıt tarihi : 11/04/10
Yaş : 20
Nerden : Uzay'da xD

Kullanıcı profilini gör http://sirinsanalikam.blogcu.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz